www.coloradocycling.org.

Cities Represented

Results Listed by City for P2P Table Mountain Race Series #2

ARVADA [1]

USAC # Name Club Race Group Place
303544 Christopher Dugan Clean Power Cycling pb TESLA SM 4-5 9999999

BOULDER [5]

USAC # Name Club Race Group Place
423175 Matthew Kotarbinski Team Cycleton SM 1-2-3 6
159143 Anuthee Korder COGA Elite Cycling Team SM 1-2-3 28
423218 Owen McGrath Unattached SM 1-2-3 29
432969 Maciej Wojciechowski Unattached SM 1-2-3 9999999
59622 James Dull Unattached SM 4-5 9999999

BROOMFIELD [1]

USAC # Name Club Race Group Place
356729 Brent Koel Denver Fit Loft Pinarello SM 1-2-3 31

CENTENNIAL [2]

USAC # Name Club Race Group Place
363107 Kevin McGraw Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie SM 4-5 3
467495 Yousef Hamzeh Redspoke Racing p/b Remax Pros. SM 4-5 9999999

CONIFER [1]

USAC # Name Club Race Group Place
391372 Ben Jendrek VR7 Colorado Cycling Team SM 4-5 9

Castle Rock [1]

USAC # Name Club Race Group Place
404512 Chris Heimerl 8 Sixteen Racing SM 1-2-3 18

Centennial [2]

USAC # Name Club Race Group Place
536396 Kristina Nichols pedal RACING SM 4-5 9999999
536338 Jim Stermer pedal RACING SM 4-5 9999999

Colorado [1]

USAC # Name Club Race Group Place
428596 Adam LaPlante Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie SM 1-2-3 9999999

DENVER [23]

USAC # Name Club Race Group Place
294725 Paul Morris TEAM CLIF BAR Cycling SM 1-2-3 5
438693 David Almanzan Denver Fit Loft Pinarello SM 1-2-3 13
425254 Fredd Corpuz Palmares Racing SM 1-2-3 14
396770 Robert Thayer Team Rio Grande SM 1-2-3 16
10201 Brian Dunn Unattached SM 1-2-3 20
457247 Roy Hobbs Palmares Racing SM 1-2-3 21
422529 David McNeill pedal RACING SM 1-2-3 26
45125 Robert Brown Great Divide Brewing Company SM 1-2-3 30
349652 Jamy Bacchus RMRC p/b Turin Bicycles SM 1-2-3 33
236303 Lee Herndon Natural Grocers by Vitamin Cottage Inc SM 1-2-3 34
46977 William Soden Great Divide Brewing Company SM 1-2-3 9999999
242403 James Becker Black Swift / Cycleton Cycling Team SM 1-2-3 9999999
494806 Christopher Baldwin Team Cycleton SM 4-5 2
524332 Peter Roper Unattached SM 4-5 4
512659 Patrick Repasky pedal RACING SM 4-5 5
518396 Joshua Pickett Primal-Audi Denver SM 4-5 7
379154 Scott Carlson Palmares Racing SM 4-5 11
227319 Michael Welker Primal-Audi Denver SM 4-5 9999999
534507 Genevieve Soden Unattached SM 4-5 9999999
470068 Ryan Rhinehart VR7 Colorado Cycling Team SM 4-5 9999999
415531 Andrea Krushefski RMRC p/b Turin Bicycles SM 4-5 9999999
344884 Matthew Shannon Unattached SM 4-5 9999999
474603 Owen Jensen Unattached SM 4-5 9999999

Denver [3]

USAC # Name Club Race Group Place
393979 John Zanner Primal-Audi Denver SM 1-2-3 7
408131 Andrew Wheeler Primal-Audi Denver SM 1-2-3 9999999
252625 Devin Rhinehart Unattached SM 4-5 8

ENGLEWOOD [1]

USAC # Name Club Race Group Place
439089 Daryl Thomas Palmares Racing SM 1-2-3 11

Englewood [1]

USAC # Name Club Race Group Place
9449 Jeffrey Dickinson Great Divide Brewing Company SM 1-2-3 12

FORT COLLINS [2]

USAC # Name Club Race Group Place
336770 Travis Furman Denver Fit Loft Pinarello SM 1-2-3 4
468303 Sara Kammlade Unattached SM 4-5 9999999

GOLDEN [7]

USAC # Name Club Race Group Place
359925 Max Rusch Denver Fit Loft Pinarello SM 1-2-3 3
224161 Matthew Segur Rocky Mountain Cancer Centers SM 1-2-3 8
381244 Zacharey Elzi Prestige Imports/Porsche/Audi Race Team SM 1-2-3 10
35408 Broc Thompson Great Divide Brewing Company SM 1-2-3 15
172266 Jack Croom Old School Industries SM 4-5 9999999
469038 Spencer White Unattached SM 4-5 9999999
470423 Peter Gee Palmares Racing SM 4-5 9999999

GREENWOOD VILLAGE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
513119 Chad Mulligan Melton Design Build/GS Forza Cycling SM 4-5 9999999

Golden [1]

USAC # Name Club Race Group Place
361784 Michael De Sena VR7 Colorado Cycling Team SM 4-5 6

HIGHLANDS RANCH [4]

USAC # Name Club Race Group Place
468927 Jenna Danser pedal RACING SM 4-5 9999999
287663 Thomas Logue pedal RACING SM 4-5 9999999
362819 Julie Jermyn Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie SM 4-5 9999999
373585 Paul Hesselgrave pedal RACING SM 4-5 9999999

LAFAYETTE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
404491 Nicholas Hartman Unattached SM 1-2-3 9999999

LAKEWOOD [6]

USAC # Name Club Race Group Place
193527 Thomas Herman Groove Subaru Excel Sports SM 1-2-3 2
118147 Galen Stilgebauer Unattached SM 1-2-3 32
305296 Steven Lykens pedal RACING SM 4-5 1
432450 Terol Pursell Redspoke Racing p/b Remax Pros. SM 4-5 9999999
497461 Tom Lawlor pedal RACING SM 4-5 9999999
449336 Zachary Dolzani Unattached SM 4-5 9999999

LITTLETON [6]

USAC # Name Club Race Group Place
358703 Brian Hart Groove Subaru Excel Sports SM 1-2-3 17
226037 Jason Glenn Groove Subaru Excel Sports SM 1-2-3 23
414870 Dan Schrad pedal RACING SM 1-2-3 27
525702 Melissa O'Kelly pedal RACING SM 4-5 9999999
367857 Eric Brodis Racer X Cycling SM 4-5 9999999
364052 Dan Maduff Primal-Audi Denver SM 4-5 9999999

LONGMONT [1]

USAC # Name Club Race Group Place
207781 Brian Metz Unattached SM 4-5 12

Littleton [1]

USAC # Name Club Race Group Place
136867 Gus Greivel Unattached SM 1-2-3 25

Littleton l [1]

USAC # Name Club Race Group Place
498511 Christopher Dolan Unattached SM 1-2-3 24

Nevada City [1]

USAC # Name Club Race Group Place
186350 Jonathan Baker Juwi Solar Cycling SM 1-2-3 1

PARKER [1]

USAC # Name Club Race Group Place
268445 Christopher Dunn Modern Market Racing p/b GR Capital Partners SM 4-5 9999999

Superior [1]

USAC # Name Club Race Group Place
14305 Kirk Groves Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie SM 4-5 9999999

THORNTON [2]

USAC # Name Club Race Group Place
7738 Corey Cope Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie SM 1-2-3 22
502383 Steve Rademacher Palmares Racing SM 4-5 9999999

THORTON [1]

USAC # Name Club Race Group Place
363958 Brian McManus Unattached SM 1-2-3 9999999

Timnath [1]

USAC # Name Club Race Group Place
512619 Josh Sturgeon NCCP-First City Cycling Team SM 4-5 10

Unpecified [3]

USAC # Name Club Race Group Place
One-Day Stephen Bartels Unattached SM 4-5 9999999
One-Day Ethan Tompkins Unattached SM 4-5 9999999
One-Day Max Fowler Unattached SM 4-5 9999999

WESTMINSTER [2]

USAC # Name Club Race Group Place
383488 David Mead Palmares Racing SM 1-2-3 19
511535 John Humphreys Palmares Racing SM 4-5 9999999

WHEAT RIDGE [2]

USAC # Name Club Race Group Place
201127 Ben Frost Schwab Cycles Racing Team SM 1-2-3 9999999
523131 Matthew Robinson pedal RACING SM 4-5 9999999

WHEATRIDGE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
321432 Sue Lloyd RMRC p/b Turin Bicycles SM 4-5 9999999

Wheat Ridge [2]

USAC # Name Club Race Group Place
309494 Luis Rodriguez Denver Fit Loft Pinarello SM 1-2-3 9
317134 Dustin Weigl Unattached SM 4-5 9999999

THANK & SUPPORT OUR LOYAL SPONSORS