www.coloradocycling.org.

Cities Represented

Results Listed by City for Superior Morgul Classic- Colorado RR Championships

ARVADA [1]

USAC # Name Club Race Group Place
364118 Kevin McNamara Modern Market Racing p/b GR Capital Partners MM 60+ 21

AURORA [3]

USAC # Name Club Race Group Place
532148 Sam J Redding Groove Subaru Excel Sports SM 1-2 4
315940 Shawn Betz Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 9
387690 Michael Howells Groove Subaru Excel Sports MM 40+ 3 9

Arvada [3]

USAC # Name Club Race Group Place
391034 Sterling Boom Primal - Audi Denver SM 4 15
198314 Jimi Gibson Medtronic/Quest MM 60+ 10
16480 Scott Hogg Modern Market Racing p/b GR Capital Partners MM 40+ 3 15

Aurora [1]

USAC # Name Club Race Group Place
617904 Chris Bacarisse Primal - Audi Denver SM 4 10

BERTHOUD [1]

USAC # Name Club Race Group Place
292641 Michelle Mjoen Natural Grocers by Vitamin Cottage Inc SW 3 3

BOULDER [28]

USAC # Name Club Race Group Place
592059 Colton Sorrells Unattached SM 4 14
577195 Ryan Bonick Grvl Dnkys SM 4 18
565063 Leif Bryan Boulder Junior Cycling JM 17-18 2
419957 Madigan Munro Unattached SW 1-2 4
476737 Andrew Dewar FAVE SM 1-2 2
386429 Luke Elphingstone Primal - Audi Denver SM 1-2 8
394485 Michael Nightingale Highline Racing SM 1-2 9
432662 Max Frankel Unattached SM 1-2 9999999
88995 Jacob Rosenbarger Rally Sport Cycling Team MM 40+ 1-2-3 2
56190 Benjamin Sharp Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 3
37254 Patrick Warner Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 6
156019 Ben Delaney Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 7
15299 Jeffrey Hartman Unattached MM 40+ 1-2-3 10
59157 Jon Tarkington Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 14
6406 Todd Cassan Unattached MM 40+ 1-2-3 19
46856 Keith Harper Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 9999999
112914 Joseph Taddeucci Rally Sport Cycling Team MM 40+ 1-2-3 9999999
353588 John Mansell Unattached MM 40+ 1-2-3 9999999
1878 Robert Arena Groove Subaru Excel Sports MM 50+ 1-2-3 6
363343 David Kendall PANACHE MM 50+ 1-2-3 9
45035 Adam Asnes Medtronic/Quest MM 60+ 4
359081 Eric Long Wholesome Masters Racing Team MM 60+ 5
242764 Stuart Mann Wholesome Masters Racing Team MM 60+ 7
45530 William Kellagher Medtronic/Quest MM 60+ 9
47502 Steven Worley BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 70+ 1
94135 Neal Henderson Unattached MM 40+ 3 9999999
570424 Michael Barsch Wholesome Masters Racing Team MM 50+ 4 7
369037 Joseph Vigil Wholesome Masters Racing Team MM 50+ 4 10

BRECKENRIDGE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
467543 Darren Riethmiller Primal - Audi Denver SM 3 22

BRIGHTON [1]

USAC # Name Club Race Group Place
496377 Michelle Main Racer X Cycling / ColoBikeLaw MW 40+ 2

Berthoud [1]

USAC # Name Club Race Group Place
362580 James Shelton Unattached MM 40+ 4 8

Boulder [13]

USAC # Name Club Race Group Place
601056 Jacob Metzmaker Unattached SM 3 8
273562 Matthew Toupal Primal - Audi Denver SM 3 15
580875 Carson McCue CU Cycling-Boulder SM 4 24
587841 Luke Walter Boulder Junior Cycling JM 15-16 1
517532 Eli DeBoom Boulder Junior Cycling JM 15-16 5
600498 Ian Feistner Unattached JM 17-18 1
602559 Gavin Abel Boulder Junior Cycling JM 17-18 3
602558 Graydon Abel Boulder Junior Cycling JM 17-18 5
574803 Matt Jablonski CINCH Cycling SM 1-2 7
537698 Randall Fransen Mettle Cycling MM 40+ 1-2-3 9999999
81796 Robert Pinkerton Great Divide Brewing Company MM 60+ 18
334278 Slawek Ruszel Wholesome Masters Racing Team MM 40+ 4 2
594267 Erich Byers Unattached MM 40+ 4 9999999

Broomfield [1]

USAC # Name Club Race Group Place
431645 Alex Collazos Stem Ciders Racing MM 50+ 4 11

CARBONDALE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
514248 Dante Humphrey Unattached SM 4 3

CASTLE PINES [1]

USAC # Name Club Race Group Place
8250 Steve Crowley Groove Subaru Excel Sports MM 60+ 8

CASTLE ROCK [1]

USAC # Name Club Race Group Place
564299 Tod Rowles Rapha Cycling Club- Boulder MM 50+ 4 2

CENTENNIAL [4]

USAC # Name Club Race Group Place
457356 Ian Edwards Avout Racing JM 15-16 7
363802 Raik Huster Sonic Boom Racing MM 50+ 1-2-3 1
57765 Christopher Stout Medtronic/Quest MM 50+ 1-2-3 4
362772 Jim Mason ChristianCycling Colorado MM 60+ 15

CO SPRINGS [1]

USAC # Name Club Race Group Place
157100 Michael Giem Stages Cycling MM 40+ 1-2-3 9999999

COLORADO SPRINGS [1]

USAC # Name Club Race Group Place
629094 Lindsey Bauman COS Racing SW 4 4

Castle Rock [3]

USAC # Name Club Race Group Place
634455 David Cormier Primal - Audi Denver SM 4 29
500068 Julie Fisher CINCH Cycling MW 50+ 4
188386 Jeffrey Mabry Modern Market Racing p/b GR Capital Partners MM 40+ 3 20

Centennial [3]

USAC # Name Club Race Group Place
448329 Morgan Oliva Unattached SM 3 9999999
614451 Alexander Konyha Groove Subaru Excel Sports SM 3 9999999
604362 Kyle Small Unattached SM 5 4

Colorado Springs [4]

USAC # Name Club Race Group Place
630199 Cameron Zamot COS Racing SM 4 2
431578 Charlie Kieffer Unattached SM 4 20
448375 Ashley Frye COS Racing SW 3 1
494336 Seth Hart Unattached SM 1-2 9999999

Colorado springs [1]

USAC # Name Club Race Group Place
605515 Jessica Cygan Unattached SW 1-2 3

DENVER [24]

USAC # Name Club Race Group Place
545760 Justin Stepchuk Unattached SM 3 2
119270 Mike Swanson Primal - Audi Denver SM 3 10
457965 Ian Wilson Unattached SM 3 16
426148 Patrick Nay Stem Ciders Racing SM 3 21
568142 Sam Pflugh Rage Cycling Team SM 3 9999999
407023 Michael Brady Groove Subaru Excel Sports SM 3 9999999
575007 Lauren Riedle Flow Formulas Racing SW 3 2
502877 Khem Suthiwan Stem Ciders Racing SW 4 5
577076 Ethan Ash FLC Cycling SM 1-2 6
129396 Justin Little Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 5
278385 John Fallon Chalet/Celebrity Home Loans MM 50+ 1-2-3 3
422358 Dean DiGiulio Chalet/Celebrity Home Loans MM 50+ 1-2-3 11
477494 Chris Parsons Chalet/Celebrity Home Loans MM 50+ 1-2-3 9999999
46977 William Soden Great Divide Brewing Company MM 60+ 3
95095 Brack Hattler III Great Divide Brewing Company MM 60+ 11
146564 Bill Harr Great Divide Brewing Company MM 60+ 12
10201 Brian Dunn Great Divide Brewing Company MM 60+ 14
50623 Wayne Watson Chalet/Celebrity Home Loans MM 60+ 19
362690 Cindy Hintgen Racer X Cycling / ColoBikeLaw MW 50+ 3
200869 Carol Becht Racer X Cycling / ColoBikeLaw MW 60+ 2
573372 Michel Brossmer Unattached MW 60+ 4
539146 Peter Bergmann Primal - Audi Denver MM 40+ 3 3
434094 Jacob DeWalt Physio Racing MM 40+ 3 7
523369 Alex Ende Unattached MM 40+ 4 4

Denver [16]

USAC # Name Club Race Group Place
524135 Zachary Koelling Stem Ciders Racing SM 3 5
477130 Ryan OSullivan Full Send Racing p/b Elevation Cycles SM 3 17
581265 Ty Tucker Primal - Audi Denver SM 3 23
368489 Tyler Fitzgerald Stem Ciders Racing SM 3 9999999
504500 Nate Schneider Primal - Audi Denver SM 4 8
408492 Oliver Yancey Primal - Audi Denver SM 4 21
533390 Justin Andrews Physio Racing SM 4 28
458480 James Magsino Stem Ciders Racing SM 4 9999999
522714 Andrea Fasen CINCH Cycling SW 1-2 7
611801 Kirby Kelly Stem Ciders Racing SW 4 1
281033 Harry Glendinning Unattached SM 5 1
617698 Philip Szalwinski Unattached SM 5 10
618706 Adam Atchinson Unattached SM 5 11
364536 Jerry Rome Wholesome Masters Racing Team MM 70+ 2
607611 Jon Squadrito Stem Ciders Racing MM 40+ 4 3
600257 Matthias Stehle Primal - Audi Denver MM 50+ 4 6

ERIE [3]

USAC # Name Club Race Group Place
52127 Peter Benkowski Stem Ciders Racing MM 50+ 1-2-3 17
364256 Scott Meadows Old School Industries MM 40+ 3 13
500831 Tony Fraij Sonic Boom Racing MM 40+ 3 17

EVERGREEN [2]

USAC # Name Club Race Group Place
362718 Doug Hill Green Mountain Sports Velo MM 70+ 7
8455 Michael Raber Green Mountain Sports Velo MM 70+ 8

Englewood [4]

USAC # Name Club Race Group Place
393728 Eric Whaylen Stem Ciders Racing SM 3 14
239796 Robert Strickland Wholesome Masters Racing Team SM 4 9999999
76335 Christopher Czaja Unattached SM 5 8
239796 Robert Strickland Wholesome Masters Racing Team MM 40+ 4 1

Erie [2]

USAC # Name Club Race Group Place
414448 Michael Watkins Unattached SM 3 4
55930 Derek Moffett Stem Ciders Racing MM 40+ 3 18

FORT COLLINS [13]

USAC # Name Club Race Group Place
548085 Bryce Pfuetze CU Cycling-Boulder SM 4 19
556326 Desmond Mohr Boulder Junior Cycling SM 5 9
391872 Matt Blakely NCCP/ 1st City Cycling Team MM 50+ 1-2-3 5
246878 Greg Scanlan NCCP/ Fort Follies MM 50+ 1-2-3 7
38398 Michael Williams Great Divide Brewing Company MM 50+ 1-2-3 10
496602 Tyler Peterson Unattached MM 50+ 1-2-3 15
45263 James Dickerson Great Divide Brewing Company MM 60+ 6
75294 Chris Orton Team Rio Grande MM 70+ 3
364530 Tony Riccio Wholesome Masters Racing Team MM 70+ 5
366248 Brad Wright NCCP/ 1st City Cycling Team MM 40+ 3 1
355222 Roberto Deiana Unattached MM 50+ 4 1
339104 Mick Occhiato NCCP/ 1st City Cycling Team MM 50+ 4 5
363768 Chris Deigert Unattached MM 50+ 4 8

FRANKTOWN [1]

USAC # Name Club Race Group Place
362688 Carol Storey Unattached MW 60+ 3

Fort Collins [5]

USAC # Name Club Race Group Place
582379 Drew Stuart Unattached SM 3 9
611694 Travis Stuart Unattached SM 3 13
631884 Brandon Rockers Unattached SM 5 6
394366 Jordan Majdolashrafi Unattached SM 5 14
145928 Susan Pfuetze Team Rio Grande MW 50+ 5

GLENWOOD SPRINGS [1]

USAC # Name Club Race Group Place
512678 Marshall Graybill Natural Grocers by Vitamin Cottage Inc SM 1-2 11

GOLDEN [4]

USAC # Name Club Race Group Place
484637 Benjamin Bravman GBX JM 15-16 2
542226 Luke Ozment Avout Racing JM 15-16 4
470423 Peter Gee Stem Ciders Racing MM 40+ 3 11
381155 Andrew Fields Physio Racing MM 40+ 3 19

Golden [7]

USAC # Name Club Race Group Place
494104 Edward Larkin Stem Ciders Racing SM 3 7
531800 Andrew Schmidt Primal - Audi Denver SM 4 1
559310 Kevin-Druis Merenda Primal - Audi Denver SM 4 27
609263 Cate Logan ALP Cycles Racing JW 17-18 1
216719 Carlos Casali Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 16
435296 Ian Kearns Unattached MM 40+ 3 10
439897 Andrew McCarron CINCH Cycling MM 40+ 4 5

Greenwood Village [1]

USAC # Name Club Race Group Place
301347 Sebastian Sturges Ardor Racing SM 3 11

HIGHLANDS RANCH [4]

USAC # Name Club Race Group Place
362495 James Dunkleberger Groove Subaru Excel Sports MM 40+ 1-2-3 15
42074 Birt Stem Modern Market Racing p/b GR Capital Partners MM 40+ 3 9999999
635063 Gabriel Anderson Unattached MM 40+ 4 7
570591 Daniel Burke Racer X Cycling / ColoBikeLaw MM 50+ 4 3

Highlands Ranch [4]

USAC # Name Club Race Group Place
363245 Henry Dunkleberger Groove Subaru Excel Sports SM 3 1
603409 Nicholas Gilida Primal - Audi Denver SM 4 4
608414 Jennifer Iarossi Sonic Boom Racing SW 4 3
345152 Antony Barsi Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 8

Highlands ranch [1]

USAC # Name Club Race Group Place
282099 Jonathan Cavner Groove Subaru Excel Sports MM 40+ 1-2-3 11

LAFAYETTE [2]

USAC # Name Club Race Group Place
46845 Kevin Nicol Excel Sports -Insight Designs MM 50+ 1-2-3 2
494326 Yannick Drouet Old School Industries MM 50+ 1-2-3 14

LAKEWOOD [4]

USAC # Name Club Race Group Place
309297 Daniel Rising Stem Ciders Racing SM 3 20
614180 Matteo Bugatti Stem Ciders Racing SM 4 13
17376 Michael Inglis Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 17
363315 Murray S. Willis Wholesome Masters Racing Team MM 70+ 4

LARKSPUR [1]

USAC # Name Club Race Group Place
190484 Kristine Johnson DNA Cycling Masters MW 60+ 1

LITTLETON [4]

USAC # Name Club Race Group Place
486997 Henry Walsh Avout Racing JM 15-16 6
367163 Jerod Ridge Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 40+ 1-2-3 4
47071 Craig Hofer Unattached MM 60+ 2
535866 Angela Pitzer Physio Racing MW 40+ 1

LONE TREE [1]

USAC # Name Club Race Group Place
380165 Rob Graef Groove Subaru Excel Sports MM 40+ 3 6

LONGMONT [3]

USAC # Name Club Race Group Place
545811 Bryce Woollard Stem Ciders Racing SM 3 9999999
34935 John Talley BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 50+ 1-2-3 9999999
306052 Jim Hallberg Old School Industries MM 40+ 3 5

LOUISVILLE [7]

USAC # Name Club Race Group Place
488116 Jorja Bond Boulder Junior Cycling JW 15-16 1
300507 Richard Scudney Sonic Boom Racing MM 40+ 1-2-3 13
358390 Andy Johnson Sonic Boom Racing MM 50+ 1-2-3 13
363673 Jeff Ofsanko Rally Sport Cycling Team MM 50+ 1-2-3 16
53629 David Kruger BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 60+ 20
456848 Adam Engel Unattached MM 40+ 3 2
362890 James Finn Old School Industries MM 50+ 4 9999999

LOVELAND [1]

USAC # Name Club Race Group Place
422749 Chris Gunderson Old School Industries MW 50+ 9999999

Lafayette [1]

USAC # Name Club Race Group Place
622456 Quaine Day Reynolds Racing/R2 SM 5 13

Lakewood [2]

USAC # Name Club Race Group Place
613590 Tyler Hanigan Primal - Audi Denver SM 4 11
147650 Michael Edwards Stem Ciders Racing MM 40+ 4 6

Littleton [6]

USAC # Name Club Race Group Place
604597 Ryan Grimm Primal - Audi Denver SM 4 23
552716 Ella Kearney Avout Racing JW 15-16 2
49202 Chirstopher Craver Medtronic/Quest MM 50+ 1-2-3 18
580364 Maria Harvey Racer X Cycling / ColoBikeLaw MW 50+ 1
362528 Lanier Allen Sonic Boom Racing MW 50+ 2
537708 John Broomhead Racer X Cycling / ColoBikeLaw MM 50+ 4 9

Littleton l [1]

USAC # Name Club Race Group Place
498511 Christopher Dolan Unattached SM 3 3

Lone Tree [1]

USAC # Name Club Race Group Place
306220 Simon Shukhman Unattached MM 40+ 3 4

Longmont [7]

USAC # Name Club Race Group Place
604367 Jonathan Cary Unattached SM 3 12
608309 Christopher Wood Boulder Junior Cycling JM 15-16 3
243476 Jameson Ribbens Unattached SM 1-2 5
200061 Simon Kessler Unattached MM 40+ 1-2-3 12
216288 Geoffrey Mina Rally Sport Cycling Team MM 40+ 1-2-3 18
82398 Ray Healy Unattached MM 50+ 1-2-3 12
46650 Joseph Paulson BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 60+ 16

Louisville [3]

USAC # Name Club Race Group Place
616649 Mark Gibson Sonic Boom Racing SM 4 12
640972 Andrew Samuelson Unattached SM 5 12
41554 David Mierzejewski Sonic Boom Racing MM 50+ 4 4

MONUMENT [1]

USAC # Name Club Race Group Place
362586 Robert Fisher Tierra Plan Racing p/b IntraNerve MM 60+ 1

PUEBLO [1]

USAC # Name Club Race Group Place
167284 Shawn Kingrey Capital Gainz MM 40+ 3 12

SUPERIOR [1]

USAC # Name Club Race Group Place
45819 Andrew Pruitt BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 70+ 6

Severance [1]

USAC # Name Club Race Group Place
582457 Matthew Boley Horsetooth Cycling Team SM 4 22

Superior [2]

USAC # Name Club Race Group Place
346358 Rachel Plessing ALP Cycles Racing SW 1-2 6
588332 Gregory Nye Stem Ciders Racing MM 40+ 3 16

THORNTON [2]

USAC # Name Club Race Group Place
510522 Alfonso Martinez Unattached SM 4 26
7738 Corey Cope BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 50+ 1-2-3 9999999

TIMNATH [1]

USAC # Name Club Race Group Place
387628 Perry Marshall Old School Industries MM 40+ 3 9999999

Unpecified [31]

USAC # Name Club Race Group Place
534431 Morgan Pearson Unattached SM 3 6
604573 James Terry Unattached SM 3 18
529395 Cameron Moore Unattached SM 3 19
306244 Holden Hammontree Unattached SM 4 5
641847 David Weinstein Unattached SM 4 6
638125 Simon Kearns Unattached SM 4 7
One-Day Sean Ege Unattached SM 4 16
638589 Brandon Lee Unattached SM 4 17
One-Day Anthony Harvey Unattached SM 4 25
624394 Simon Abrahamse Unattached SM 4 9999999
641829 William mcdonnell Unattached SM 4 9999999
510946 Martin Osorio Unattached SM 4 9999999
One-Day Victoria Fuentes Unattached SW 1-2 1
294884 Holly Mathews Unattached SW 1-2 2
630238 Kyleigh Spearing Unattached SW 1-2 5
443747 Kayla Yuengling Unattached SW 3 9999999
575086 Esma Taylor Unattached SW 4 2
One-Day Oliver Townsend Unattached SM 5 2
One-Day AJ Sherer Unattached SM 5 3
One-Day Nicholas Cenedella Unattached SM 5 5
One-Day Stephen Downey Unattached SM 5 7
One-Day Patrick Grady Unattached SM 5 15
One-Day Harrison Freis-Levy Unattached SM 5 16
One-Day David Weinstein Unattached SM 5 9999999
494479 Ethan Overson Unattached SM 1-2 3
428522 Bergen West Unattached SM 1-2 10
496732 Eric Quiat Unattached MM 40+ 1-2-3 20
9315 Gardner DesRoberts Unattached MM 50+ 1-2-3 9999999
One-Day Frederick Dreier Unattached MM 40+ 3 8
One-Day Juan Gutierrez Unattached MM 40+ 3 14
One-Day Terry Lawren Unattached SW 5 1

WESTMINSTER [3]

USAC # Name Club Race Group Place
317282 Robert Wade Groove Subaru Excel Sports MM 40+ 1-2-3 1
367356 Lloyd Jones Old School Industries MM 60+ 13
62977 Michael Smith Unattached MM 50+ 4 12

Wellington [1]

USAC # Name Club Race Group Place
552925 Michael Ortega Unattached MM 40+ 4 9

Westminster [2]

USAC # Name Club Race Group Place
606068 Luke Holloway Boulder Junior Cycling JM 17-18 4
50692 Michael Newsome BoulderCentre for Orthopedics and Spine MM 60+ 17

Wheat Ridge [1]

USAC # Name Club Race Group Place
500160 John Newman Stem Ciders Racing SM 4 9

aurora [1]

USAC # Name Club Race Group Place
363102 Shane Orr Groove Subaru Excel Sports MM 50+ 1-2-3 9999999

boulder [1]

USAC # Name Club Race Group Place
179136 Giancarlo Bianchi Unattached SM 1-2 1

denver [1]

USAC # Name Club Race Group Place
392791 Daniel Berger Black Swift / Cycleton Cycling Team MM 50+ 1-2-3 8

THANK & SUPPORT OUR LOYAL SPONSORS